İstanbul'un Gözleri, IBBY 2024 Onur Listesi'ne seçildi!

10/23/20232 min oku

Su krizine dikkat çekmek için bu yıl su temalı kitaplara odaklanan Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği, yaptığı değerlendirme sonucunda IBBY 2024 Onur Listesi'nde Türkiye'yi İstanbul'un Gözleri kitabımızın yazarı Simla Sunay ve çizeri Gökçe Akgül'ün temsil etmesine karar verdi.

Suyun Peşinde İstanbul projesi kapsamında gerçekleştirilen söyleşilerin sonuncusunda İstanbul'un Gözleri kitabımızın yazarı Simlâ Sunay ve çizeri Gökçe Akgül ile yolculuğumuzun nasıl başladığını, kitap fikrinin nasıl ortaya çıktığını konuştuk. Kendi yazarlık/çizerlik yolculuklarını, kitaba dahil olduktan sonra su mirasına olan bakışlarını, İstanbul'un Gözleri kitabının hazırlanma sürecininin detaylarını anlattıkları ve Gizem Kıygı moderatörlüğünde gerçekleyen buluşmaya linkten ulaşabilirsiniz.

Bir Avrupa Birliği Projesi olan CultureCIVIC Kültür Sanat Destek Programı tarafından finanse edilen Suyun Peşinde İstanbul projemiz kapsamında yayımladığımız İstanbul'un Gözleri kitabımız eylül ayında yayımlanmıştı. Büyük emeklerle bu güzel dünyayı yaratan yazarımız Simla Sunay ve çizerimiz Gökçe Akgül'ü tebrik ediyoruz.