Kitap

İstanbul'un Gözleri

“Bir yağmur damlası yeryüzüne düştüğünde nasıl bir yol izler? Nereye, nasıl gider? Her şeyden önce nereye gitmek ister?"

"Farklı farklı görevleri olsa da her yağmur damlası su kaynağı anlamındaki 'göz'e varmak ister. Gözler yağmur damlalarının lunaparkıdır. Gelgelelim bizim hikâyemiz bir yağmur damlasının İstanbul'da bir tepeye düşmesiyle başlayacak."

Bir Avrupa Birliği projesi olan CultureCIVIC Kültür Sanat Destek Programı tarafından finanse edilen Suyun Peşinde İstanbul projesi kapsamında hazırlanan İstanbul’un Gözleri, İstanbul'un su mirasını çocuklara eğlenceli ve eğitici bir şekilde anlatıyor.

Yağmur damlası Çise ve şifacı Sepen'in izinde bizi efsunlu bir yolculuğa çıkaran İstanbul'un Gözleri'ni Simlâ Sunay yazdı, Gökçe Akgül resimledi.

*Suyun Peşinde İstanbul projesi kapsamında yayımladığımız resimli çocuk kitabı İstanbul'un Gözleri'ni daha fazla çocukla buluşturmak amacıyla çocuklarla çalışan sivil toplum örgütlerine ücretsiz gönderiyoruz. Formu doldurarak kitabı talep edebilirsiniz.