TASARIM PROFESYONELLERİ İÇİN

Çocukların mekânsal ihtiyaçlarına cevap veren ve kapsayıcı alanlar sunmanıza yardımcı oluyoruz.

Çocukların şehir yaşamına aktif bir şekilde katılması için adil ve eşit bir yaklaşımı en başından itibaren projelerinize dahil etmeniz için yardımcı oluyoruz. Bilgi ve tavsiyelerimizle daha kapsayıcı ve çocuk dostu alanlar yaratmanıza katkıda bulunuyoruz.

Sorunları çözmek için mimarlar ve şehir plancılarıyla birlikte çalışıyoruz.

Mevcut sorunlar

Araştırma ve izleme raporumuz da dahil olmak üzere çocuk dostu kentlere ilişkin görüşlerimizi paylaşmaktan ve size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmekten mutluluk duyarız. Sorunları açıkça tartışarak, daha iyi bir çözüm bulmak için birlikte çalışabiliriz.

Çocuklar parklar ve kamusal alanlarda ne isterler ?

Çalışmalarımız size çocukların kamusal alandan ne istediklerine dair fikir ve örnekler verebilir. Buradan yola çıkarak, tasarım ekibinize çocuklar için daha kapsayıcı yerler sunmanıza yardımcı olabiliriz.

İyi bir tasarım neye benzer ?

Çocukların ve gençlerin fikirlerini/ihtiyaçlarını dinlememiz ve şehirlerimizi onların bakış açısına göre tasarlamak önemlidir. Bu amaçla, çocukları, gençleri ve tasarımcıları işbirliğine teşvik ediyoruz. Birlikte, çocukların ihtiyaçlarını gözeten kamusal alanları birlikte tasarlayabiliriz.

Çocukların duyulmasının sağlanması

Planlama ve karar verme süreçlerinde çoğu zaman çocukların sesi duyulmaz. Çocukların aktif katılımının sağlandığı ve karar verme sürecine dahil edildiği iki yönlü ve devam eden bir danışmanlık sürecinin yaratılmasına yardımcı olabiliriz. Ortak sahiplenme duygusunun geliştirildiği bir proje, daha iyi ve kapsayıcı sonuçları beraberinde getirir.

Aşağıdaki alanlarda yardımcı olabiliriz

Belirli kentsel gelişmeler veya planlanan alanlar için eleştirel bir arkadaş gibi çalışın

Dışarıdan bir bakış açısı getirerek ve farklı sorular sorarak, çocukların kamusal alana erişebileceği, keyfini çıkarabileceği kapsayıcı ve yaşanabilir kamusal alanlar yaratılmasının önemli bir rol oynadığını kabul eden bir bakış açısıyla bakarak tasarımlara değer katıyoruz.

Özellikle çocukları hedef alan etkileşimi geliştirin ve sunun

Çocukların görüşlerini/deneyimlerini dinlemek, endişelerini gidermek ve şehirleri onlar için daha yaşanabilir hale getirmek için çocuk katılımını teşvik ediyoruz. Standart danışmanlık veya tek seferlik bir atölye çalışmasının ötesine geçen bir modelle çalışıyoruz.

Tasarım ekibine eğitim vermek

Çocukların fikirleri, ihtiyaçları ve deneyimlerini göz önünde bulundurarak tasarlanmış kapsayıcı mekanlar yaratmak önemlidir. Tasarım ekibinizin bu fikirleri hayata geçirebilmesi için bilgi ve becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için eğitim veriyoruz. Eğitimlerimizde çocukların bakış açısını ve ihtiyaçlarını anlamayı, ekip üyelerinin sorunlar ve bunların nasıl çözülebileceği konusunda ortak bir anlayışa sahip olmalarını sağlıyoruz.

Çocuk dostu kentler için birlikte nasıl çalışabileceğimiz hakkında bizimle konuşun.

Bize e-posta gönderin veya formu kullanarak iletişime geçin.