Nasıl Destek Olabilirsiniz?

Bireysel Olarak Nasıl Destekleyebilirsiniz ?
Bağış. Derneğin projelerine bağış yaparak, derneğin çalışmalarını destekleyebilirsiniz. Bağışlar, daha fazla çocuğa ulaşarak ihtiyaçlarını görünür kılabilmek için yürüttüğümüz proje ve etkinliklerin düzenlenmesi için kullanılmaktadır.

Haritalarımızdan edinin. Haritalarımızdan satın alarak yalnızca hediye ettiğiniz çocuklara güzel bir deneyim sunmuyor aynı zamanda Şehir Dedektifi’nin çocuk hakları alanında yaptığı çalışmaları da destekliyorsunuz. Sizlerin katkılarıyla daha fazla çocuğa ulaşıyor ve ihtiyaçlarını görünür kılıyoruz.

Derneğin çalışmalarını yakından takip edin. Derneğin web sitesini, sosyal medya hesaplarını ve diğer yayınlarını takip ederek, derneğin çalışmalarını ve ihtiyaçlarını öğrenebilirsiniz.

Derneğin etkinliklerine katılın: Derneğin düzenlediği etkinliklere katılarak, derneğin çalışmalarına destek olabilir ve derneği daha yakından tanıyabilirsiniz.

Kurum Olarak Ne Yapabilirsiniz ?
Kurumsal Destek Kampanyası. Ofisinizde 23 Nisan, Dünya Çocuk Hakları Günü, Dünya Kız Çocukları Günü, Dünya Oyun Günü gibi özel günlerde çocukların sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşama hakkını odağına alan bağış kampanyaları oluşturabilir, eğitimler ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. Ayrıca çalışanlarınızı ve müşterilerinizi Şehir Dedektifi’nin çalışmalarından haberdar edebilir, onları bağış yapmaları ve toplamaları için yönlendirebilirsiniz.

Çocuk Dostu Tematik Haritalar. Şehrin çocuk hafızasını kent kültürüne aktarabilmek amacıyla çocukların kenti algılayabileceği ve oyunlar oynayabileceği tematik haritalar üretiyoruz. Geçmiş projelerimizde Beyoğlu, Tarihi Yarımada, Flora İstanbul ve Ankara haritaları ürettik. Rehberli yürüyüş ve haritalama gibi atölyeleri kapsayan çalışmalarla İstanbul'un farklı bölgeleri ya da farklı illerde çocuk dostu haritaların üretilmesine destek olabilirsiniz. Ayrıca mevcut haritalarımızla oluşturduğumuz atölye çalışmalarının daha fazla çocuğa ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

İşbirliği. Derneğin projelerinin yürütülmesi ve etkinliklerin düzenlenmesine katkıda bulunmak için sponsor olabilir ya da katkı sağlayabileceğimizi düşündüğünüz bir projeniz varsa ortak projeler gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kurumunuz İçinde Çalışanlarınızla Neler Yapabilirsiniz?

Sahibi olduğunuz ya da çalıştığınız kurumla Şehir Dedektifi'ni tanıştırabilirsiniz. Kültürel Miras, Kentsel Ekoloji, Kentsel Hareketlilik ve Çocuk Odaklı Afet Planlama programlarımızı inceleyerek kurum içinde etkinlikler düzenleyebilirsiniz.

Programların Yaygınlaşmasını Nasıl Destekleyebilirsiniz?
Kentsel Hareketlilik
Çocuk Odaklı Afet Planlama
Kentsel Ekoloji
Kültürel Miras